Instukacja obsługi w pigułce

Jak w prosty sposób wytłumaczyć użytkownikowi nowego portalu jego funkcjonowanie? Jak wyeksponować unikalną ofertę potencjalnym partnerom biznesowym? Takie pytanie postawili nam twórcy nowej platwormy oceny usług - wpunkcie.pl. Skoro wywołano nas do tablicy, odpowiedź musiała być skuteczna. Minimum na 5+.

Strzał w dziesiątkę!

Wpunkcie.pl czerpie rozwiązania z najlepszych wyszukiwarek, a ponadto dodaje unikalną wartość - możliwość sprawdzenia opinii o firmach w naszym sąsiedztwie, napisanych przez naszych znajomych z sieci społecznościowych. Brzmi prosto prawda? Trzeba to tylko pokazać. Postawiliśmy na prostą w odbiorze i przekazie animację, która została wykorzystana również jako reklama portalu.


W wizualizacji wykorzystaliśmy ikonografię, elementy key visuala marki oraz screeny strony, tak by maksymalnie przejrzyście wytłumaczyć ścieżkę użytkownika. Całość oparliśmy na przykładzie Ani, której niestety popsuł się samochód. Jak skończyła się ta przykra sytułacja? Przekonajcie się sami:

Rozwiązanie dla Biznesu

Dla potencjalnych partnerów biznesowych serwisu stworzyliśmy analogiczną instukcje, również w formie video. Tym razem bohaterem stała się Julia i jej salon fryzjerski. Na jej przykładzie pokazaliśmy przedsiębiorcom jak w prosty i skuteczny sposób korzystać ze wszystkich udogodnień portalu. Tak, by promować swój biznes jeszcze efektywniej!

Obszar działań: